4K Profesyonel Çekim Hizmeti Drone Çekimi

Kurumsal Tanıtım Filmi, Reklam Filmi Çekimi, Drone Çekim Hizmeti, Havadan Çekim, Prodüksiyon, Post Prodüksiyon.
Kurumsal reklam tanıtım ve havadan görüntüleme hizmetleri için bizi arayın.

İç mekanda uçan uçaklar , pilotlar için yepyeni bir sorun kümesi sunuyor.   Wi-Fi, FM Radyo, Bluetooth hoparlörler ve diğer kaynaklardan gelen parazitlerle, drone’unuzu içeride uçurmak, dışarıda uçurmaktan daha fazla sizi zorlayacaktır.   Bununla birlikte, bu engellerin güvenli bir şekilde nasıl aşılacığını anlamak, herhangi bir dron pilotu için kazançlı iş fırsatları yaratabilir.   Hava fotoğraflarının ve iç mekanların videolarının çekilmesi emlakçılar, fabrikalar ve diğer işletme türleri için yararlı olabilir.   Reklam, haritalama ve denetimler çoğu zaman içeride uçmanızı gerektirdiğinden, kapalı mekanda uçmanın sunabileceği çeşitli engel ve müdahalelerle nasıl başa çıkacağınızı bilmeniz gerekir.

İç mekanlarda çalışma zorluğu ile karşı karşıya olan bu dron pilotları için birkaç ipucu:

Tecrübeli bir pilot olmadığınız sürece iç mekanda uçuş yapmayın

Özel iç ortamlar gezilebilir hava sahası olmamasına rağmen, yine de  risklidir.   çekimin yapıldığı fabrikadaki veya alandaki ürüne, neseneye veya birine kolayca zarar verebilirsiniz.   Pahalı bir şeyi kırmamak veya bir insana ciddi zararlar vermekten kaçınmak için ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun.   

Manyetik Parazit Arkadaşınız Değil

İçeride çalışırken karşılaşacağınız en büyük problemlerden biri manyetik girişimdir .   Uçağınız için çok büyük sorunlara yol açabilir ve çarpmalara ve diğer kazalara neden olabilir.

Bu nedenle, drone’niz ile kapalı alanda uçarken performansını optimize etmek için uygun ayarları bilmelisiniz.   Bu, sensörlerin işlevi, engellerden kaçınmak ve görsel konumlandırmayı bilmelisiniz.   Ayrıca  IMU ve pusula kalibrasyonunu konusunda da bilgi sahibi olmalısınız.   Temel olarak, kontrolünüzü azaltan veya dronun hareketini otomatikleştiren özellikleri kapatmak isteyeceksiniz.   İç mekanda uçmak hassasiyet gerektirir ve uçağınız üzerinde mümkün olduğunca fazla kontrol sahibi olduğunuzdan emin olun.

Bir fabrika, işletme, fuar alanı, festival, konser, showroom gibi kapalı alanlarda drone çekimi sırasında, GPS modunu (veya Phantom pilotlar için P Modu) kapatmanız çok önem arzetmektedir.   GPS modunda uçmak neredeyse kesin bir şekilde kazalarla sonuçlanacaktır.   

Tüm İç Ortamlar Aynı Değil

“İç mekan” çok farklı anlamlara gelebilir.   Duruma bağlı olarak, kendinizi bir oturma odasından, bir fabrikadan veya kapalı bir arenadan, spor salonunda uçarken bulabilirsiniz.   Bu iç mekanların her biri çok farklıdır ve farklı bir sorun kümesi sunacaktır.

Örneğin, bir ev içi içinden geçerken, kapılar, duvarlar ve mobilyalar için endişelenmeniz gerekir.  Bununla birlikte, bir fabrikadan geçerken, içinde bulunan tüm çeliklerin verdiği manyetik parazit hakkında daha fazla endişelenmeniz gerekir.

bu  tür kapalı mekanlarda drone kullanmadan önce belirli bir ortamda uçma deneyimine sahip olmalısınız.   Emlak, konut, gayrimenkul için iç mekanda drone ile çekim yapmayı düşünüyorsanız, önce daha uygun bir alanda, örneğin boş ve kapalı bir garajda pratik yapmalısınız.

İç mekan çekimleri için uygun drone seçimi yapmak önemlidir.

Tüm droneler iç mekan çekimlerinde aynı kaliteyi ve performansı göstermez.   İçerde uçmak söz konusu olduğunda, bazı insansız uçaklar bunun için yapılmışlardır.   Diğer dronlar iç alanlarda gezinme yeteneğine sahip değiller.

Örneğin Inspire 1, bir evdeki engellerin üzerinden uçmak için uygun olmayan bir pervaneye sahip.   Masaların üzerinden uçarken, Inspire yükseklik seviyesini kaybetmeye başlayacak ve herhangi bir uyarı olmadan düzensiz hale gelecektir.

Phantom serisi ise içeride uçmak için en iyi drondur.   iç mekan çekimini idare etmek için çok yönlü bir yapıya sahiptir.   

Kapalı alanda drone çekimi yaparken sert hareketlerden kaçının (Aşırı Tepki Vermeyin)

Drone pilotlarının içeride uçarken yaptığı en büyük hatalardan biri sert hareketlerdir.   Drone çekimindeki yalpalama ve düzensizliklere engel olmak için sert hareketler yapmak yalnızca daha fazla kazaya neden olur.   Bir şeye çarpmamak için uçağı geriye doğru göndermek isteyebilirsiniz, ancak muhtemelen arkasında vurabileceğiniz başka bir şey olacaktır.

Attitude Mode’da bir Phantom 4 Pro ile uçsanız bile, dronun momentumunu ele almayı öğrenmeniz gerekir.   Tutum Modu hava frenlemesine izin vermez, bu yüzden drone istediğiniz zaman durmaz.   Bu dışarıda daha az sorun teşkil edebileckken, iç mekanlarda kazalara yol açabilir.   Uçağı durdurmak için harekete geçmek istediğinizde perdeyi ters çevirmeyi ve gazı arttırmayı öğrenmelisiniz.

Çekimlerinizi En Aza İndirin

Çekimlerinizi minimumda tutmak ve kapalı alanda çekim yaparken hareketlerinizi kolaylaştırmak isteyeceksiniz.   Bir fabrikada ya da evde olun, aynı anda birden fazla ekseni kullanmak zorunda kalacaksınız.   Basitleştirilmiş hareketler dronu kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

Yükseklik, eğim, yalpalama ve yuvarlanma birkaç şekilde kolayca kontrol edilebilir.   Ya kısa, düz çizgilerle çekim yapabilir ya da yarım ay şeklinde uçabilirsiniz.   Her iki yöntem de, esnemeyi en aza indirmenin ve dönmekten kaçınmanın yollarını sunar.   Çekimlerinizi basit tutmak, mümkün olan en iyi çekime neden olacaktır.

İçeride Uçmanın Alternatifleri Var

Çıtır çıtır, iç dron görüntüleri şaşırtıcı görünebilirken, bazı durumlarda alternatifler bulmak zorunda kalabilirsiniz. Bazen durum yaratıcı düşünme için çağrı olacaktır. Örneğin, uçması için çok dar bir giriş kapısı varsa veya manyetik parazit sizin güvenli bir şekilde çalışmanızı önlüyorsa, diğer bazı seçenekleri düşünebilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ankara Reklam ve Tanıtım Profesyonel Havadan Video AjansıDrone Çekimi

Havadan görüntüleme ve drone video üretimi konusundaki tutkumuz, kanıtlanmış başarımızın yansımasıdır.

Drone Çekim Ajansı

4k Kalitede hava video çekim hizmetleri Ankara

Drone ile Havadan Video ve Fotoğraf Çekimi. Prodüksiyon | Tanıtım Filmi | Reklam Filmi | Havadan Fotograf
(312) 999 9 060
0533 511 35 62
Turgut Özal Mh. 2141 Sk. F-1 Bl.
Yenimh. Ankara
× whatsapp iletişim